-A +A

Godziny urzędowania

  • Biuro Podawcze: 7:30-15:30 - pn. 7:30-18:00
  • Punkt K​RK: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00
  • Kasa Sądu: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00

Najważniejsze Telefony

  • Centrala Sądu: 58 32-13-199
  • Sprawy karne: 58 32-13-268
  • Sprawy cywilne: 58 32-13-269

Szkolenie z e-usług dla adwokatów i radców prawnych

W czasach gdy e-bankowość czy e-zakupy nikogo już nie dziwią, elektroniczny dostęp do usług wymiaru sprawiedliwości to dla wielu osób wciąż zupełna nowość. O tym, że nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, które od kilku lat z coraz większym powodzeniem są wprowadzane w polskich sądach, mają przed sobą przyszłość, świadczy zainteresowanie, z jakim spotkało się organizowane przez Sąd Okręgowy w Gdańsku w dniu 25 września 2014 r. szkolenie dla adwokatów i radców prawnych poświęcone zagadnieniom Portalu Informacyjnego oraz Portalu Orzeczeń.

Oba te rozwiązania wychodzą naprzeciw najważniejszym oczekiwaniom społecznym, umożliwiając załatwianie wielu dotychczas czasochłonnych spraw szybko, bez wychodzenia z domu i – co ważne – całkowicie bez opłat. Przypomnijmy: Portal Informacyjny to platforma, dzięki której osoba upoważniona (poprzez wcześniejsze założenie konta), tj. strona, uczestnik postępowania czy pełnomocnik procesowy, uzyskuje wgląd do swojej sprawy. Dzięki Portalowi możliwe jest sprawdzenie przez Internet aktualnego terminu, przejrzenie ostatnich podjętych w sprawie czynności, a nawet uzyskanie dostępu do zarejestrowanego e-protokołu. Portal Orzeczeń to z kolei nieskrępowany dostęp do wielu sądowych orzeczeń, szczególnie tych znaczących dla interesu publicznego. Co ważne, wszystkie orzeczenia ukazujące się na Portalu są dokładnie zanonimizowane.

LINK DO PORTALU INFORMACYJNEGO

LINK DO PORTALU ORZECZEŃ

Szkolenie, które poprowadzili specjaliści z Centrum Kompetencji i Informatyzacji Sądownictwa w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu, odbyło się w kooperacji z Pomorską Izbą Adwokacką oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych. Temu i innym przykładom oraz kolejnym możliwościom udanej współpracy sądu oraz środowisk prawniczych poświęcona będzie debata pt. „Sąd a środowiska prawnicze – czy porozumienie jest możliwe?”, która odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku 26 września 2014 r. o godz. 12:00.

Galeria: 
Szkolenie dla adwokatów i radców 01
Szkolenie dla adwokatów i radców 02