-A +A

Godziny urzędowania

  • Biuro Podawcze: 7:30-15:30 - pn. 7:30-18:00
  • Punkt K​RK: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00
  • Kasa Sądu: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00

Najważniejsze Telefony

  • Centrala Sądu: 58 32-13-199
  • Sprawy karne: 58 32-13-268
  • Sprawy cywilne: 58 32-13-269

Uroczyste nagrodzenie laureatów konkursu artystycznego „Sąd? Po co jest?”

Podczas odbywającego się w dniu 20 marca 2017 r. Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu artystycznego „Sąd? Po co jest?”. Konkurs, o którego rozstrzygnięciu informowaliśmy TUTAJ, został zorganizowany z okazji Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej i polegał na wykonaniu pracy artystycznej odnoszącej się do tematyki prawa oraz wymiaru sprawiedliwości. Udział w nim mogli wziąć uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

W imieniu organizatorów nagrody uczniom wręczyli Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku - SSA dr Przemysław Banasik, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku - Małgorzata Bielang, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego - SSO Rafał Terlecki oraz nowo powołana  Koordynator ds. edukacji prawnej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku - SSO Magdalena El-Hagin.

Przypominamy nazwiska laureatów:

Szkoły Podstawowe:

  1. Marek Weronika - SP w Nowym Stawie – I miejsce;
  2. Śmigiel Oliwia (kl. V) - SP w Nowym Stawie – I miejsce;
  3. Żukowska Patrycja (kl. IV) - SP w Nowym Stawie – II miejsce;
  4. Jurczak Fabian (kl. V) - SP w Nowym Stawie – II miejsce;
  5. Szydłowska Julia (kl. IV) - SP w Lubichowie  - III miejsce;

Gimnazja:

  1. Miotk Dawid (kl. II) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – I miejsce;
  2. Kreft Martyna (kl. I) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – II miejsce;
  3. Ciszek Elżbieta – Gimnazjum w Liczu – II miejsce;
  4. Gawin Julia (kl. II) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – III miejsce;
  5. Półrolniczak Weronika (kl. II) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – III miejsce;

Szkoły Ponadgimnazjalne:

  1. Krowińska Dominika – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku - wyróżnienie
  2. Urbańska Anna – V LO w Gdyni – wyróżnienie

Wręczenie dyplomów oraz nagród nie było jedyną podniosłą chwilą podczas dzisiejszego Zgromadzenia, albowiem w jego trakcie Prezes oraz Wiceprezesi Sądu Okręgowego w Gdańsku pożegnali sędziów i urzędników kończących swoją służbę w tutejszym Sądzie, a także wręczyli nagrody jubileuszowe dla zasłużonych stażem pracowników. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Pani Sędzia w st. spoczynku Hanna Witkowska-Zalewska, która do końca ubiegłego roku pełniła funkcję Przewodniczącego VIII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, oraz Pani Aleksandra Zienkiewicz, emerytowana Starszy Sekretarz Sądowy w II Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Jubileuszowe podziękowania odebrały osobiście Pani Barbara Czyrson (Starszy Sekretarz Sądowy w II Wydziale Cywilnym Rodzinnym) oraz Pani Elżbieta Lewandowska (Starszy Sekretarz Sądowy w III Wydziale Cywilnym Odwoławczym).

 

Galeria: 
Pożegnania i podziękowania podczas Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu
Pożegnania i podziękowania podczas Zgromadzenia Przedstawicieli Sędziów Okręgu