-A +A

Godziny urzędowania

  • Biuro Podawcze: 7:30-15:30 - pn. 7:30-18:00
  • Punkt K​RK: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00
  • Kasa Sądu: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00

Najważniejsze Telefony

  • Centrala Sądu: 58 32-13-199
  • Sprawy karne: 58 32-13-268
  • Sprawy cywilne: 58 32-13-269

Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej w SO w Gdańsku – laureaci konkursu artystycznego „Sąd? Po co jest?”

10 marca 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu artystycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego pt. „Sąd? Po co jest?”.

Konkurs został zorganizowany przez  Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku w ramach przygotowań do obchodów Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej (13-17 marca 2017 r.) i polegał na wykonaniu pracy artystycznej odnoszącej się do tematyki prawa oraz wymiaru sprawiedliwości.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 70 uczestników z pomorskich szkół. Komisja konkursowa w składzie:

  • Prezes Sądu Okręgowego – SSA dr Przemysław Banasik
  • Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego – SSO Rafał Terlecki
  • Przedstawiciel Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” -  SSR Magdalena El-Hagin
  • Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Gdańsku - Małgorzata Bielang
  • St. Kuratorium Oświaty w Gdańsku - Joanna Demczyna

wyłoniło następujących laureatów:

Szkoły Podstawowe:

  1. Marek Weronika - SP  w Nowym Stawie – I miejsce;
  2. Śmigiel Oliwia (kl. V) - SP w Nowym Stawie – I miejsce;
  3. Żukowska Patrycja (kl. IV) - SP w Nowym Stawie – II miejsce;
  4. Jurczak Fabian (kl. V) - SP w Nowym Stawie – II miejsce;
  5. Szydłowska Julia (kl. IV) - SP w Lubichowie  - III miejsce;

Gimnazja:

  1. Miotk Dawid (kl. II) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – I miejsce;
  2. Kreft Martyna (kl. I) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – II miejsce;
  3. Ciszek Elżbieta – Gimnazjum w Liczu – II miejsce;
  4. Gawin Julia (kl. II) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – III miejsce;
  5. Półrolniczak Weronika (kl. II) – Gimnazjum nr 2 w Żukowie – III miejsce;

Szkoły Ponadgimnazjalne:

  1. Krowińska Dominika – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku - wyróżnienie;
  2. Urbańska Anna – V LO w Gdyni – wyróżnienie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Prace uczestników konkursu można obejrzeć w holu głównym budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 30/34.

Galeria: 
Nagrodzone prace