-A +A

Godziny urzędowania

  • Biuro Podawcze: 7:30-15:30 - pn. 7:30-18:00
  • Punkt K​RK: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00
  • Kasa Sądu: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00

Najważniejsze Telefony

  • Centrala Sądu: 58 32-13-199
  • Sprawy karne: 58 32-13-268
  • Sprawy cywilne: 58 32-13-269

Konferencja "Mediacje w sprawach cywilnych i karnych"

Konferencja Mediacje w sprawach cywilnych i karnychW dniu 29 września 2011r. w Juracie odbyła się zorganizowana przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku i Prezesa Sądu Okręgowego w Toruniu, objęta patronatem przez Ministra Sprawiedliwości Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego konferencja "Mediacje w sprawach cywilnych i karnych".

 
Gośćmi konferencji byli: Pani Agnieszka Rękas - przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości i Departamentu Praw Człowieka oraz Wiceprzewodnicząca Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów, w charakterze prelegentów sędziowie: SSR Liliana Jędrzejewska i SSR Marcin Jędrzejewski z Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, oraz SSR Piotr Szmarowski z Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie.
 
W Konferencji wzięli także udział: Prokurator Apelacyjny w Gdańsku Pan Ireneusz Tomaszewski i Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Pani Danuta Citko - Gryss, Prezes Izby Notarialnej w Gdańsku Pan Henryk Mizak, przedstawiciel Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku Pan Jerzy Mosek.
 
Uczestnikami konferencji byli sędziowie sądów okręgu Sądu Okręgowego w Gdańsku i Sądu Okręgowego w Toruniu, orzekający w sprawach cywilnych i karnych, a także mediatorzy.
 
Program konferencji obejmował wykłady i warsztaty z zakresu przepisów dotyczących postępowania mediacyjnego i praktycznych aspektów mediacji oraz dyskusję panelową. W trakcie konferencji dokonano prezentacji „Portalu mediacja", udostępnionego następnie na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Gdańsku z dniem 5 października 2011 r.
 
Atrakcją wspólnego spotkania sędziów z okręgów gdańskiego i toruńskiego był mecz siatkówki zaprzyjaźnionych drużyn.
Galeria: 
Mecz siatkówki
Rozdanie nagród
Rozdanie nagród - ciąg dalszy