-A +A

Godziny urzędowania

  • Biuro Podawcze: 7:30-15:30 - pn. 7:30-18:00
  • Punkt K​RK: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00
  • Kasa Sądu: 8:30-15:00 - pn. 8:30-18:00

Najważniejsze Telefony

  • Centrala Sądu: 58 32-13-199
  • Sprawy karne: 58 32-13-268
  • Sprawy cywilne: 58 32-13-269

Album z okazji 70-lecia Sądu Okręgowego w Gdańsku

Szanowni Państwo!

W maju 2015 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku obchodzi jubileusz 70-lecia swojego powstania.

Ustanowienie w powojennej Polsce instytucji wymiaru sprawiedliwości na terenie Pomorza Gdańskiego, które przez wiele lat podlegało obcej administracji, było dla naszego regionu wydarzeniem o niebagatelnym znaczeniu zarówno historycznym, jak i społecznym.

Fakt, że ta wyjątkowa rocznica przypada na okres mojej kadencji jako Prezesa Sądu Okręgowego, stanowi dla mnie niebywały zaszczyt i przywilej. Pragnę dołożyć wszelkich starań, by uroczyste obchody 70-lecia Sądu Okręgowego w Gdańsku, w ramach których przygotowaliśmy szereg wydarzeń o charakterze naukowym i kulturalnym, stanowiły godne uhonorowanie nie tylko minionych siedmiu dekad, ale również wielowiekowej tradycji gdańskiego sądownictwa. 

Z okazji tego Jubileuszu oddaję w Państwa ręce tę wyjątkową książkę, dzięki której możemy spojrzeć w przeszłość i pokazać długą drogę, którą przebyliśmy, by stać się Sądem, którym dzisiaj jesteśmy. Jako że jest to również święto całego okręgu gdańskiego, nie mogliśmy w nim pominąć tworzących go sądów rejonowych, z którymi łączą nas nie tylko więzy administracyjne, ale przede wszystkim wspólna praca w celu realizacji misji wymiaru sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że lektura niniejszego albumu okaże się dla Państwa przyjemna i interesująca. Przy tej okazji chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim grupom zawodowym współtworzącym wymiar sprawiedliwości okręgu gdańskiego za lata wytężonej i sumiennej pracy, a także aktywność w tworzeniu platformy wymiany myśli i inicjatyw w budowaniu więzi nie tylko zawodowych, ale także towarzyskich.

Łączę wyrazy szacunku

SSO dr Przemysław Banasik

Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku

Album z okazji 70-lecia Sądu Okręgowego w Gdańsku dotępny jest TUTAJ!

Data: 
czwartek, 28 Maj, 2015
Zdjecie: